La Pau comença en el cor de cadascun

Hem celebrat el Dia Escolar de la No Violència i la Pau amb els nostres alumnes

Hem celebrat el Dia Escolar de la No Violència i la Pau amb els nostres alumnes. Des de 1964 es commemora a Espanya aquesta jornada educativa fundada pel poeta i pacifista mallorquí Llorenç Vidal. La data va ser triada amb motiu de l'aniversari de la mort de Mahatma Gandhi i en 1993 va ser reconeguda per la UNESCO. En aquest dia es recorda la necessitat d'educar en la tolerància, la solidaritat, el respecte als Drets Humans, la no violència i la pau.

El lema és: 'amor universal, no-violència i pau. L'amor universal és millor que l'egoisme, la no-violència és millor que la violència i la pau és millor que la guerra'. Els nostres alumnes han dut a terme diferents activitats per créixer en aquests valors i han elaborat un manifest.

Compromís social
Noticia